Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Victor Rangel
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Frederick
Frederick
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 5-2
M. Coddington
---
2020 CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
160-4A
02/21
L
F 4-3 2:26
J. Aldinger
Falcon
2020 CHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
160-4A
02/21
W
DEC 7-5
T. Sukle
Discovery Canyon
2020 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
160-4A
02/15
L
DEC 5-0
Y. Chairez-Salazar
---
CHSAA 4A Region 3
3rd and 5th Place Matches
160
02/15
W
F 10-0 2:55
A. Cruz
---
CHSAA 4A Region 3
Consi Semis
160
02/15
L
F 2-0 0:44
C. Eaton
Windsor
CHSAA 4A Region 3
Semis and WB3
160
02/14
W
DEC 15-9
W. Carpenter
Northridge
CHSAA 4A Region 3
Quarterfinals and WB1
160
02/14
W
F 2-0 1:58
A. Sanchez
---
CHSAA 4A Region 3
Round 1
160
02/14
W
NC 0-0
A. Cruz
---
CHSAA 4A Region 3
4th Place Matches
160
02/07
W
MD 11-1
G. Romero-Campbell
Thomas Jefferson
Thomas Jefferson @ Frederick
Round 1
160
02/02
W
DEC 4-1
G. Romero-Campbell
Thomas Jefferson
Mile High Classic
Placement Matches (16 Man)
160
02/01
L
DEC 12-9
A. Cunningham
Columbine
Mile High Classic
3rd Wrestleback (16 Man)
160
02/01
W
F 2-3 4:06
S. Valdez
Mesa Ridge
Mile High Classic
Semis & 2nd WB (16 Man)
160
02/01
L
TF 15-0 2:00
C. Engelhardt
Thompson Valley
Mile High Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
02/01
W
MD 16-5
L. Head
Palisade
Mile High Classic
Champ Round 1 (16 Man)
160
02/01
W
F 8-3 1:27
C. Sandquist
---
Frederick @ Severance High School
Round 1
160
01/31
L
F 0-0 1:58
K. Conlon
---
Frederick @ Berthoud
Round 1
160
01/25
L
DEC 5-4
Y. Chairez-Salazar
---
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
3rd place matches
160
01/25
W
F 0-0 4:46
T. Maldonado
Northglenn
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
3rd Wrestleback (16 Man)
160
01/25
W
DEC 8-7
A. Zelaya
---
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
Semis & 2nd WB (16 Man)
160
01/25
L
MD 11-0
C. Engelhardt
Thompson Valley
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/25
W
MD 11-3
C. Benson
Arapahoe
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
Champ Round 1 (16 Man)
160
01/25
L
DEC 8-2
G. Crownhart
Windsor
Windsor @ Frederick
Round 1
160
01/25
L
DEC 8-2
G. Crownhart
Windsor
Windsor @ Frederick
Round 1
160
01/23
W
F 10-1 4:46
K. Caldwell
Mead
Frederick @ Mead
Round 1
160
01/11
L
DEC 6-4
Y. Chairez-Salazar
---
Frederick Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
160
01/11
W
DEC 8-6
T. Maldonado
Northglenn
Frederick Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/11
W
DEC 7-2
J. Szymanski
Holy Family
Frederick Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/04
L
F 3-4 3:43
C. Griffin
Rocky Mountain
2020 Gary Daum Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/04
W
DEC 11-5
L. Odell
Lyons
2020 Gary Daum Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
160
01/04
L
F 7-1 1:55
B. Engelking
---
2020 Gary Daum Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/04
W
DEC 6-1
K. Hemmenway
Niwot
2020 Gary Daum Classic
Round 1 (16 Man)
160
12/14
L
MD 9-1
J. Sumner
---
8th Annual Vikings Invitational
Finals
160
12/14
W
F 5-0 1:22
B. Barranco
Denver North
8th Annual Vikings Invitational
Semis
160
12/14
W
F 3-3 3:25
J. Martinez
University
8th Annual Vikings Invitational
Round 2
160
12/13
L
F 2-0 1:02
K. Givens
Fort Morgan
Frederick @ Fort Morgan
Round 1
160
12/10
W
TF 19-1 5:00
G. Lasley
---
Fort Lupton Tournament
Champ. Round 1
160
12/09
W
F 7-0 2:48
C. Howe
Glenwood Springs
Fort Lupton Invitational Morning Duals
Champ. Round 1
160
12/09
L
TF 18-3
J.
Valley
Fort Lupton Invitational Afternoon Matches
1st Place Match
160
12/09
W
TF 17-1
G. Lasley
---
Fort Lupton Invitational Afternoon Matches
Champ. Round 1
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
MD 15-2
E. Ramirez
---
CHSAA 4A Region 4 (Mickey DeRock Region)
4th Place Matches
152
02/16
L
DEC 6-1
E. Chavez
---
CHSAA 4A Region 4 (Mickey DeRock Region)
3rd and 5th Place Matches
152
02/16
W
DEC 8-7
A. Rodriguez
Pueblo Centennial
CHSAA 4A Region 4 (Mickey DeRock Region)
Consi Semis
152
02/16
L
MD 12-2
J. Mclaughlin
---
CHSAA 4A Region 4 (Mickey DeRock Region)
Semis and WB3
152
02/16
W
F 6-5 2:39
B. Roylance
Erie
CHSAA 4A Region 4 (Mickey DeRock Region)
Quarterfinals and WB1
152
01/12
W
F 4-1 3:28
A. Diaz
Northglenn
Frederick Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
152
01/12
W
DEC 11-4
N. Horsley
Ralston Valley
Frederick Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/12
W
F 2-0 0:23
A. VanGulick
George Washington
Frederick Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/12
W
F 8-1 1:49
R. OConnor
air academy
Frederick Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
152
01/10
W
DEC 5-2
E. Chavez
---
Mead @ Frederick
Round 1
152
12/08
W
F 2-0 3:48
C. Nading
---
7th Annual Vikings Invitational
Finals
160
12/08
W
F 15-1 4:00
B. Barranco
Denver North
7th Annual Vikings Invitational
Semis & Cons. 1/4s
160
12/08
W
MD 12-0
C. Daly
Chaparral
7th Annual Vikings Invitational
Round 2
160
12/05
W
F 7-2 3:15
N. Popovic
Greeley West
Fort Lupton Invite - AM Session
Champ. Round 1
160
12/02
L
F 0-0 0:41
C. Cunningham
Northridge
Fort Lupton Invite - Tournament PM Session
3rd Place Match
160
12/02
L
F 0-0 0:57
J.
Valley
Fort Lupton Invite - Tournament PM Session
Champ. Round 1
160
12/02
L
DEC 5-3
K. Galicia
Fort Lupton
Fort Lupton Invite - AM Session
Champ. Round 1
160
12/01
W
F 4-0 1:56
C. Howe
Glenwood Springs
Fort Lupton Invite - AM Session
Champ. Round 1
160
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 8-3
K. Colonese
---
2018 CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
152-4A
02/16
W
DEC 7-3
Z. Hall
Air Academy
2018 CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
152-4A
02/16
L
TF 16-0 4:36
E. Valdez
Mesa Ridge
2018 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
152-4A
02/10
L
DEC 8-2
B. McBride
Canon City
CHSAA Region 4A-Region 3
3rd and 5th Place Matches
152
02/10
W
F 5-8 4:52
S. Aleman
Fort Morgan
CHSAA Region 4A-Region 3
Consi Semis
152
02/10
L
F 2-0 0:27
T. Ulaszek
---
CHSAA Region 4A-Region 3
Semis and WB3
152
02/10
W
DEC 11-6
J. Felan
---
CHSAA Region 4A-Region 3
Quarterfinals and WB1
152
02/09
W
NC 0-0
S. Aleman
Fort Morgan
CHSAA Region 4A-Region 3
4th Place Matches
152
02/06
W
DEC 10-3
G. Crownhart
Windsor
Windsor @ Frederick
Round 1
152
01/28
W
F 0-2 2:27
A. Mondragon
Alamosa
2018 Thornton Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
01/27
W
DEC 11-9 SV
J. Williams
---
2018 Thornton Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
152
01/27
L
DEC 4-2
P. Salazar
Central Grand Junction
2018 Thornton Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
152
01/27
W
F 5-0 4:28
A. Mondragon
Alamosa
2018 Thornton Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/26
W
F 0-0 0:57
C. Trembly
Skyline
Frederick @ Skyline
Round 1
152
01/25
W
F 6-0 1:30
B. Chavez
Wheat Ridge
Frederick @ Wheat Ridge
Round 1
152
01/20
W
MD 10-2
N. Baldwin
Eagle Valley
2018 Northglenn Norse Invitational
5th place matches
152
01/20
L
DEC 14-8
M. Paulsen
Arapahoe
2018 Northglenn Norse Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
152
01/20
L
DEC 6-4
T. Ulaszek
---
2018 Northglenn Norse Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
152
01/20
W
MD 8-0
N. Baldwin
Eagle Valley
2018 Northglenn Norse Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/20
W
F 7-0 3:38
J. Riggio
Legend
2018 Northglenn Norse Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
152
01/13
W
MD 10-0
W. Unruh
Erie High School
Frederick Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
152
01/13
W
F 2-0 0:31
A. Sanchez
---
Frederick Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/13
W
F 11-0 2:01
D. Dittmer
---
Frederick Invitational Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/13
L
F 8-0 2:00
H. Branson
Holy Family H S
Frederick Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/13
W
MD 9-1
W. Unruh
Erie High School
Frederick Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
152
01/12
W
F 0-0 0:55
J. Kendall
---
Frederick @ Berthoud
Round 1
152
01/06
L
DEC 3-0
B. Engelking
---
2018 Gary Daum Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
01/06
L
F 2-0 1:07
H. Branson
Holy Family
2018 Gary Daum Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/06
W
DEC 13-7 TB1
S. Aleman
Fort Morgan
2018 Gary Daum Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/06
W
FOR 0-0
B. Evans
Lyons
2018 Gary Daum Invitational
Round 1 (16 Man)
152
01/05
L
F 0-0 4:40
H. Branson
Holy Family
Frederick @ Holy Family
Round 1
152
12/15
W
F 2-0 0:58
K. Hellmann
Silver Creek
2017 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS
Finals (2 Team)
152
12/15
L
DEC 10-6
W. Thyfault
Weld Central
2017 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS
Round 3 (4 Team)
152
12/15
W
F 5-0 2:18
A. Vazquez
Summit
2017 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS
Round 3 (6 Team)
152
12/15
W
MD 12-2
A. Stack
Arvada West
2017 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS
Round 2 (4 Team)
152
12/15
W
DEC 6-5
J. Felan
---
2017 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS
Round 5 (6 Team)
152
12/15
L
DEC 9-5
J. Moler
Wheat Ridge
2017 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS
Round 1 (6 Team)
152
12/13
W
F 17-5 3:07
J. Macaluso
---
Mead @ Frederick
Round 1
152
12/11
L
F 6-3 2:45
K. Johnson
---
Horizon Duals
Champ. Round 1
152
12/10
W
F 0-0 1:25
P. Alvarez
Ridge View Academy
Horizon Duals
Champ. Round 1
152
12/10
W
F 0-0 2:57
C. Prado
Brighton
Horizon Duals
Champ. Round 1
152
12/05
L
DEF 0-0
K. Galicia
Fort Lupton
Fort Lupton Invitational Mini Tournament - Part 2
1st Place Match
152
12/03
W
F 0-0 3:05
K. Galicia
Fort Lupton
Fort Lupton Invitational Dual Tournament - Part 1
Champ. Round 1
152
12/03
L
DEF 0-0
G. Colgan
Grandview
Fort Lupton Invitational Mini Tournament - Part 2
1st Place Match
152
12/03
W
DEC 7-4
K. Bol
Valley
Fort Lupton Invitational Mini Tournament - Part 2
Champ. Round 1
152
12/03
W
F 0-0 1:10
C. Arellano
Northridge
Fort Lupton Invitational Dual Tournament - Part 1
Champ. Round 1
152
12/02
L
F 4-1 1:25
G. Colgan
Grandview
Fort Lupton Invitational Dual Tournament - Part 1
Champ. Round 1
152
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEF 2-2 2:14
J. Sterkel
---
CHSAA 4A - Region 2
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/11
W
MD 9-0
L. Johnston
Greeley Central
CHSAA 4A - Region 2
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/10
L
F 2-3 1:40
J. Willis
---
CHSAA 4A - Region 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/10
W
F 2-0 1:54
A. Roybal
Mead
CHSAA 4A - Region 2
Round 1 (16 Man)
145
02/06
L
DEC 7-4
J. Sterkel
---
Frederick @ Roosevelt
Round 1
145
02/02
L
F 9-3 3:30
J. Willis
---
Frederick @ Windsor
Round 1
145
01/28
L
DEC 4-3
T. Harrington
---
2017 Thornton Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/28
W
DEC 5-3
J. Moler
Wheatridge
2017 Thornton Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/28
W
F 0-0 4:06
A. Herrera
Thornton
2017 Thornton Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/28
L
F 0-0 3:09
P. Salazar
Central-Grand Junction
2017 Thornton Invitational
Round 1 (16 Man)
145
01/27
W
F 13-1 2:24
s. Lingbloom
Skyline
Skyline @ Frederick
Round 1
145
01/26
W
DEC 9-3
J. Moler
Wheat Ridge
Wheat Ridge @ Frederick
Round 1
145
01/21
W
DEC 6-3
A. Jarmen
Legend
2017 Northglenn Norse Invitational
Placement Matches (16 Man)
145
01/21
L
F 5-2 2:53
C. Laisure
Eagle Valley
2017 Northglenn Norse Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
145
01/21
L
F 2-0 1:00
J. Strand
Greeley Central
2017 Northglenn Norse Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
145
01/21
W
DEC 6-4
A. Jarmen
Legend
2017 Northglenn Norse Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/21
W
F 9-2 2:25
A. Tank
Longmont
2017 Northglenn Norse Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
145
01/14
L
DEC 4-3
I. Garcia
Berthoud
Frederick Warrior Invite 2017
Placement Matches (16 Man)
145
01/14
L
F 2-0 0:26
P. Polson
Valor Christian
Frederick Warrior Invite 2017
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/14
W
DEC 4-2
B. Grandberg
Fairview
Frederick Warrior Invite 2017
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/14
W
TF 17-0 4:00
A. Grosshans
---
Frederick Warrior Invite 2017
Round 1 (16 Man)
145
01/14
L
DEC 5-4
I. Garcia
---
Berthoud @ Frederick
Round 1
145
01/07
W
DEC 13-11 SV
S. Marics
---
2017 Gary Daum Classic
Placement Matches (16 Man)
145
01/07
L
F 4-3 5:42
H. Pape
Monarch
2017 Gary Daum Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/07
W
MD 16-3
C. Silva
Skyline
2017 Gary Daum Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/07
W
F 9-0 4:52
T. David
Erie
2017 Gary Daum Classic
Round 1 (16 Man)
145
12/16
W
MD 16-2
J. Garcia
Glenwood Springs
2016 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS TOUR
Round 4 (6 Team)
145
12/16
W
DEC 5-4
W. Thyfault
Weld Central
2016 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS TOUR
Finals (2 Team)
145
12/16
W
F 2-2 2:31
D. Moore
Palmer Ridge
2016 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS TOUR
Round 1 (6 Team)
145
12/16
W
F 9-4 3:36
J. Dorren
Wiggins
2016 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS TOUR
Round 3 (6 Team)
145
12/16
W
MD 14-6
T. Ramirez
Skyview
2016 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS TOUR
Round 1 (4 Team)
145
12/16
W
F 9-0 2:35
F. Tierney
Estes Park
2016 KEITH KILKER MEMORIAL DUALS TOUR
Round 2 (6 Team)
145
12/15
W
DEC 9-4
J. Cortez
Mead
Frederick @ Mead
Round 1
145
12/09
L
DEC 9-6
E. Quintana
Erie Middle/Sr
Frederick @ Erie Middle/Sr
Round 1
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024