Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aidyn Collins
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Club not listed
THE FORGE (HS)
VVS
Vernon Verona Sherrill Sr HS
Vernon-Verona-Sherrill
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
Replay
F 2-0 0:45
R. Lustig
Guilderland Youth Wrestling
2024 NYWAY State Championships
Round 4 (Consi Rd 2)
170
03/10
L
Replay
DEC 5-0
H. Zenki
Revolution Elite Wrestling
2024 NYWAY State Championships
Round 3 (Round of 16)
170
03/10
W
Replay
DEC 3-2
A. Froehlich
Shaker Youth Wrestling
2024 NYWAY State Championships
Round 1 (32 Man)
170
02/03
L
DEC 5-3
A. Decapio
Marcellus/OCS
2024 NYSPHSAA Section III Class B
Consi-Qtrs
160
02/03
L
DEC 6-1
W. Tinker
Cortland
2024 NYSPHSAA Section III Class B
Quarters
160
12/29
L
F 5-0 3:05
E. Yang
Shenendehowa
2023 Teike-Bernabi Wrestling Tournament
Consi-Qtrs
160
12/29
L
MD 19-6
C. Liess
Mcquaid Jesuit Sr HS
2023 Teike-Bernabi Wrestling Tournament
Quarters
160
12/28
L
DEC 9-2
E. Yang
Shenendehowa
2023 Teike-Bernabi Wrestling Tournament
RR Round 3
160A
12/28
L
MD 12-1
J. Koppers
Rush-Henrietta Sr
2023 Teike-Bernabi Wrestling Tournament
RR Round 1
160A
12/09
W
TF 16-1 4:58
C. Eldridge
Union-Endicott Sr HS
2023 Phoenix Scramble
All other Final Matches
160
12/09
W
F 6-4 2:25
M. Bach
Palmyra Macedon Sr HS
2023 Phoenix Scramble
Round 5
160
12/09
L
MD 18-7
W. Burnell
Phoenix HS
2023 Phoenix Scramble
Round 4
160
12/09
L
F 3-2 1:36
E. Daley
New Hartford-Saquoit Valley-Utica
2023 Phoenix Scramble
Round 3
160
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/30
L
F 2-0 0:13
C. Hontz
BEAST OF THE EAST (HS)
2023 BATTLE OF THE THRONES I-90 DUALS (HS)
Round 1 (8 Team)
145+5 (HS)
04/30
L
F 14-2 2:20
W. Lazzar
ANCHOR CATS (HS)
2023 BATTLE OF THE THRONES I-90 DUALS (HS)
Round 2 (8 Team)
152+5 (HS)
04/30
L
F 4-0 2:53
A. Boff
SUPERIOR WRESTLING ACADEMY - BLACK (HS)
2023 BATTLE OF THE THRONES I-90 DUALS (HS)
Cross Bracket (8 Team)
145+5 (HS)
04/30
L
TF 15-0 3:14
C. Liess
SUPERIOR WRESTLING ACADEMY - GOLD (HS)
2023 BATTLE OF THE THRONES I-90 DUALS (HS)
Round 3 (8 Team)
145+5 (HS)
04/30
W
MD 14-1
D. Eliseo-Baker
NEWFANE PANTHERS (HS)
2023 BATTLE OF THE THRONES I-90 DUALS (HS)
Placement Matches (8 Team)
145+5 (HS)
03/26
L
Replay
DEC 6-2
A. MacGray
B2 Wrestling Academy
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
Round 4 (Consi Rd 2)
145
03/26
L
Replay
F 0-0 2:12
M. Hudson
Gowanda Wrestling
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
Round 1 (32 Man)
145
03/05
L
F 5-0 4:16
T. Ritter
Harpursville
MAWA Preliminary District Tourn.-Phoenix
Placement
145
03/05
W
DEC 7-5 SV
G. Sanchez
Cazenovia
MAWA Preliminary District Tourn.-Phoenix
consisemis
145
03/05
W
F 5-2 2:40
H. Price
Sherburne Earlville
MAWA Preliminary District Tourn.-Phoenix
Semis
145
03/05
L
DEC 6-0
L. Gaiser
Canastota Central School District
MAWA Preliminary District Tourn.-Phoenix
Quarters
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024