Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Derek Barrows
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bear Cave
Bear Cave Wrestling
Bear Cave Wrestling Club
CO
Pomona
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/18
W
TF 14-3 1:16
L. Thompson
Pinnacle Wrestling
2024 PNL Duals at Werner Park
Round 2 (8 Team)
144
05/18
W
TF 12-2 2:20
N. Skebba
Askren Wrestling Academy
2024 PNL Duals at Werner Park
Placement Matches (8 Team)
144
05/18
W
TF 10-0 0:18
G. Krepela
MWC Wrestling Academy
2024 PNL Duals at Werner Park
Round 3 (8 Team)
144
05/18
W
DEC 6-0
M. Wilson
Michigan Grappler Training Center
2024 PNL Duals at Werner Park
Round 1 (8 Team)
144
04/13
W
TF 10-0 2:53
D. Wince
Black Fox Wrestling Academy
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Placement Matches
150
04/13
W
TF 10-0 1:39
C. Jacobson
Colorado
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Semis
150
04/13
W
TF 10-0 0:54
L. Hetrick
Mile High Wrestling Club
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
QF & SF8 man
150
04/13
W
TF 13-0 0:38
J. Teague
Falcon Wrestling Club
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Round 1
150
02/17
W
Replay
DEC 9-4
S. Thompson
Columbine
2024 CHSAA State Championships
Placements
144-5A
02/17
W
Replay
F 2-0 0:29
R. Everhart
Cherokee Trail
2024 CHSAA State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
144-5A
02/17
L
Replay
DEC 3-1 SV
B. Greenwood
Poudre
2024 CHSAA State Championships
Champ Semis
144-5A
02/16
W
Replay
F 2-0 1:07
K. Ontiveros
Castle View
2024 CHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
144-5A
02/15
W
Replay
F 2-0 0:49
A. Gurule-Valles
Grand Junction
2024 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
144-5A
02/10
W
F 4-0 3:31
J. Gallegos
Brighton
CHSAA 5A Region 1
1st Place Matches
144
02/10
W
F 5-0 1:03
S. Sierra
Fort Collins
CHSAA 5A Region 1
Semis and WB3
144
02/10
W
F 2-0 0:09
A. John
Denver East
CHSAA 5A Region 1
Quarterfinals and WB1
144
02/04
W
F 0-0
S. Meisner
Wray
Wray/Eaton/Pomona Tri
Round 1
144
02/03
W
F 2-0 1:12
J. Davis
Eaton
Wray/Eaton/Pomona Tri
Round 1
144
02/02
W
F 2-0 0:54
S. Meisner
Wray
Wray vs. Pomona
Round 1
144
01/27
W
DEC 6-0
S. Thompson
Columbine
2024 Jeffco 5A League Tournament
Round 5 (5 Man)
144
01/27
W
F 14-0 2:55
L. Dutton
Arvada West
2024 Jeffco 5A League Tournament
Round 4 (5 Man)
144
01/26
W
F 2-0 0:58
G. Hainbach
Lakewood
2024 Jeffco 5A League Tournament
Round 3 (5 Man)
144
01/26
W
F 6-1 0:57
R. Pyatt
Ralston Valley
2024 Jeffco 5A League Tournament
Round 2 (5 Man)
144
01/24
W
F 9-1 2:53
D. Cordray
Chaparral
Pomona @ Chaparral
Round 1
144
01/13
W
DEC 4-3
J. Rairdon
Thompson Valley
2024 Arvada West Invitational
1st Place
144
01/13
W
F 2-0 0:37
O. Reininger
Weld Central
2024 Arvada West Invitational
Rd 4 SF
144
01/13
W
TF 15-0 2:32
L. Dutton
Arvada West
2024 Arvada West Invitational
Rd 2 QF & WB
144
01/13
W
F 12-1 0:44
J. marin
Arvada
2024 Arvada West Invitational
Round 1 (16 Man)
144
01/12
W
F 8-2 0:51
D. Holtz
Riverdale Ridge
Pomona @ Riverdale Ridge
Round 1
150
01/01
W
F 0-0
L. Ingram
BLACKWELL/DCLA
NWHOF Duals
Round 1
144
01/01
W
DEC 3-0
J. Desena
Lake Highland Prep School
NWHOF Duals
Round 1
150
01/01
W
DEC 3-1
N. Vogel
Joliet (Catholic Academy)
NWHOF Duals
Round 1
144
01/01
L
DEC 1-0
B. Hickman
TUTTLE
NWHOF Duals
Round 1
144
12/22
W
DEC 3-2
T. Jones
Delbarton School
NWHOF Duals
Round 1
144
12/13
W
F 15-4 2:57
L. Dutton
Arvada West
Arvada West @ Pomona
Round 1
144
12/09
L
Replay
DEC 5-3
C. Kacena
Lake Highland Prep
Walsh Ironman 2023
Round 6 (Conso)
138
12/09
W
Replay
DEC 8-2
H. Hughes
St Paris Graham
Walsh Ironman 2023
ROUND 5
138
12/09
W
Replay
DEC 5-0
R. Phillips
Winter Springs
Walsh Ironman 2023
ROUND 4
138
12/08
W
Replay
F 8-0 2:23
B. Bauman
Perrysburg
Walsh Ironman 2023
ROUND3
138
12/08
L
Replay
DEC 5-4
J. Lindsay
Bishop Watterson
Walsh Ironman 2023
ROUND 2
138
12/01
W
F 2-0 0:27
B. Romero
Fruita Monument
Battle of the Best
Round 5 (6 Team)
144
12/01
W
DEC 3-1
D. Wince
Ponderosa
Battle of the Best
Round 2 (4 Team)
144
12/01
W
F 2-2 0:41
M. Tafoya
Legend
Battle of the Best
Round 4 (6 Team)
144
12/01
W
F 2-0 0:19
C. Beagley
Lewis Palmer
Battle of the Best
Round 1 (6 Team)
144
12/01
W
F 6-2 0:49
D. Roane
Mesa Ridge
Battle of the Best
Round 3 (6 Team)
144
12/01
W
F 2-0 0:48
A. Hildenbrandt
Pine Creek
Battle of the Best
Round 1 (4 Team)
144
12/01
L
DEC 8-3
C. Stanton
Sunnyside
Battle of the Best
Round 3 (4 Team)
144
10/07
W
Replay
DEC 2-1
C. Weber
Izzy Style Wrestling
PNL Omaha Regional
Finals
145
10/07
W
Replay
MD 11-1
G. Cohn
PINnacle Wrestling
PNL Omaha Regional
Round 4
145
10/07
W
Replay
MD 12-3
P. Mullen
Izzy Style Wrestling
PNL Omaha Regional
Round 3
145
10/07
W
Replay
F 2-0 1:27
S. Madsen
Askren Wrestling Academy
PNL Omaha Regional
Round 2
145
10/07
W
Replay
MD 13-1
E. Pommier
PINnacle Wrestling
PNL Omaha Regional
Round 1
145
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/22
L
Replay
VSU 8-0 2:38
M. Petersen
Nebraska
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
5th Place
138 lbs
07/22
L
Replay
VFA 1:37 2-4
D. Gleason
Missouri
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons Semi
138 lbs
07/22
L
Replay
VPO 6-0
C. Weiler
Wisconsin
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Semis
138 lbs
07/22
W
Replay
VPO1 4-1
N. Bull
Utah
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Quarters
138 lbs
07/22
W
Replay
VSU 9-0 3:32
T. Toteh
Oklahoma
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 16
138 lbs
07/21
W
Replay
VPO1 6-4
M. Carini
California
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
138 lbs
07/21
W
Replay
VSU 8-0 0:35
C. Weber
Illinois
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
138 lbs
07/19
W
Replay
VPO1 2-1
T. Traves
Virginia
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
7th Place
138 lbs
07/19
L
Replay
VPO1 6-5
E. Gosz
Illinois
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 4
138 lbs
07/19
W
Replay
VPO1 4-4
E. Dircks
Minnesota
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 8 #2
138 lbs
07/18
L
Replay
VSU 11-0 3:30
D. Gleason
Missouri
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Quarters
138 lbs
07/18
W
Replay
VPO1 14-8
M. Staples
Indiana
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 16
138 lbs
07/18
W
Replay
VSU 11-0 1:07
L. Milsaps
Texas
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
138 lbs
07/17
W
Replay
VSU 13-0 3:25
L. Fraser
California
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
138 lbs
01/21
W
DEC 4-0
J. Rairdon
Thompson Valley
2023 TOP OF THE ROCKIES
1st Place Matches (32 Man)
120
01/21
W
F 2-0 0:14
W. Weiss
Central
2023 TOP OF THE ROCKIES
Semis
120
01/20
W
DEC 8-1
J. Espinoza
Pueblo East
2023 TOP OF THE ROCKIES
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/20
W
DEF 7-0 1:44
J. Morrison
Severance High School
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/20
W
F 4-1 0:48
M. Harris
Grand Junction
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 1 (32 Man)
120
12/02
W
MD 8-0
B. Heinz
Brighton
Battle of the Best
Round 4 (6 Team)
120
12/02
L
DEC 4-2 SV
J. Armstrong
Sunnyside H.S.
Battle of the Best
Round 2 (4 Team)
120
12/02
W
DEC 3-0
D. Wince
Ponderosa
Battle of the Best
Round 3 (4 Team)
120
12/02
W
F 6-1 1:04
D. Lundy
Lewis - Palmer
Battle of the Best
Round 1 (6 Team)
120
12/02
L
DEC 1-0
C. Huerta
Buchanan
Battle of the Best
Round 1 (4 Team)
120
12/02
W
F 2-0 0:48
Z. Long
Garden City
Battle of the Best
Round 5 (6 Team)
120
10/29
L
Replay
DEC 8-3
T. Verrette
CO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
1st Place Matches
126
10/29
W
Replay
DEC 6-0
C. Weber
IL
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R 10.1 Semifinals
126
10/29
W
Replay
DEC 2-0
H. Stevens
WI
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.1 Qtr
126
10/28
W
Replay
F 2-0 0:21
N. Rotella
NE
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
126
10/28
W
Replay
F 2-0 0:35
K. Schalesky
ND
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
126
10/28
W
Replay
MD 11-2
M. Avila
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024