Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carley Wilkerson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
CRESWELL
Creswell
Creswell HS
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-0 1:15
R. Perez
North Medford
OSAA Girls South Regional
Round 3
125
02/07
L
F 4-4 4:36
A. Reed
Thurston
OSAA Girls South Regional
Round 1 (32 Man)
125
01/31
L
F 2-0 0:24
K. Basinger
Willamette
Cottage Grove Invitational
Round 4
120
01/31
L
F 2-0 0:31
A. Tisher
Sheldon
Cottage Grove Invitational
Round 2
120
01/30
L
F 0-0
B.
Brookings-Harbor
Creswell vs. Brookings-Harbor
Round 1
120
01/23
L
TF 17-2 4:40
L. Chacon
Cottage Grove
Creswell @ Cottage Grove
Round 1
120
01/18
L
TF 18-2 2:33
L. Chacon
Cottage Grove
Nick Lutz Girls Matches
Round 3
120
01/18
L
F 4-4 3:15
C. Mattson
Newport
Nick Lutz Girls Matches
Round 1
120
01/11
L
F 0-2 3:26
M. Sands
SUTHERLIN
Sutherlin Wrestling Classic Girls Div
Round 3 (4 Man)
120-126
01/11
L
F 2-0 0:21
D. Cowans
SPRINGFIELD
Sutherlin Wrestling Classic Girls Div
Round 2 (4 Man)
120-126
01/11
L
F 2-0 1:18
C. Schramm
ELMIRA
Sutherlin Wrestling Classic Girls Div
Round 1 (4 Man)
120-126
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 10-5 4:33
M. Albitz
Waldport
OSAA Girls Southern Division
Quarterfinals and WB1
120
02/01
L
F 2-0 1:17
A. Serratos-Hernandez
Cottage Grove
OSAA Girls Southern Division
Champ R1
120
01/26
L
F 5-6 3:40
C. Ayula
Willamette
Cottage Grove Girls Invitational
3rd Place
120
01/26
L
F 2-0 0:35
R. Jensen
Philomath
Cottage Grove Girls Invitational
Round 2
120
01/12
L
F 5-1 0:49
M. Hampel
NORTH BEND
Sutherlin Wrestling Classic
Round 3 (4 Man)
125-128
01/12
L
TF 25-8 1:57
E. Truex
---
Sutherlin Wrestling Classic
Round 2 (4 Man)
125-128
01/12
L
F 5-0 0:32
E. Walker
DOUGLAS
Sutherlin Wrestling Classic
Round 1 (4 Man)
125-128
12/22
L
F 5-0 0:54
C. Hallett
Thurston
Thurston Girls Tournament
Round 2
125
12/22
L
F 2-0 0:38
M. Morgan
Thurston
Thurston Girls Tournament
Round 1
125
12/22
W
F 17-2 5:55
K. Lindskog
North Eugene
Thurston Dual Meet Tournament
Round 5 (8 Team)
145
12/22
L
TF 17-2 4:45
L. Macias
Tillamook
Thurston Dual Meet Tournament
Round 1 (8 Team)
138
12/15
W
FOR 0-0
J. South
---
2018 Grants Pass Girls Winter Kickoff
Placement (16 Man)
G125
12/15
L
F 8-0 2:52
H. Kenyon
Arcata HS
2018 Grants Pass Girls Winter Kickoff
Cons. Semis (16 Man)
G125
12/15
W
F 2-0 0:26
W. Mays
Arcata HS
2018 Grants Pass Girls Winter Kickoff
Semis & 3rd WB (16 Man)
G125
12/15
L
F 2-0 0:30
J. Hart
Sweet Home HS
2018 Grants Pass Girls Winter Kickoff
Quarters & 1st WB (16 Man)
G125
11/30
L
F 0-0
M. Lopez
Creswell
2018 Deven Dawson Memorial Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
132
11/30
W
F 0-0
K. Miller
Santiam
2018 Deven Dawson Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
11/30
L
F 0-0 0:18
C. Newman
Sheridan
2018 Deven Dawson Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 0-0 1:20
S. Gallaher
Santiam Christian
OSAA 3A Special District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/02
L
F 0-0 0:13
H. Zeiher
Scio
OSAA 3A Special District 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/27
L
F 2-0 0:29
L. Torres
Central
Womens High School State Qualifier
Round 4 - Champ/Cons. (64/32/16 Man)
117
01/26
L
F 2-0 1:25
M. Salazar
Century
Womens High School State Qualifier
Round 2 - Champ
117
01/20
L
F 2-0 0:53
H. Bettis
CRESWELL
Sutherlin Wrestling Classic
Round 3 (4 Man)
115-119
01/20
L
F 2-0 0:28
L. Spears
NORTH MEDFORD
Sutherlin Wrestling Classic
Round 2 (4 Man)
115-119
01/20
L
F 6-2 0:48
J. Douglas
NORTH MEDFORD
Sutherlin Wrestling Classic
Round 1 (4 Man)
115-119
01/20
W
F 2-0 1:19
L. Cline
Elmira
Lady Falcons Invite
Round 3
117-122
01/20
L
F 2-0 0:34
M. Morgan
Thurston
Lady Falcons Invite
Round 2
117-122
01/19
L
F 2-0 1:18
C. Kester
Springfield
Lady Falcons Invite
Round 1
117-122
01/14
L
F 2-0 0:40
J. Ruchti
Pleasant Hill Wrestling Club
Oregon Classic HS Women`s Tournamnt 2018
Semis & 3rd WB (16 Man)
125B
01/14
W
F 3-2 1:51
A. Barrett
Sutherlin
Oregon Classic HS Women`s Tournamnt 2018
2nd Wrestleback (16 Man)
125B
01/13
L
F 2-0 0:33
N. Maysi
Century High School Wrestling
Oregon Classic HS Women`s Tournamnt 2018
Round 1 (16 Man)
125B
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024