Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Fox
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Jensen Beach
Port Jervis Sr HS
Team Barracuda
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
F 4-3 4:00
O. Curreri
Port Jervis Sr HS
2024 Gene Brigham Memorial Tournament
Placement Matches (8 Man)
152
01/20
W
F 4-1 2:31
G. Maiello
Shenendehowa
2024 Gene Brigham Memorial Tournament
Cross Bracket (8 Man)
152
01/20
W
MD 12-3
N. Bondari
Shenendehowa
2024 Gene Brigham Memorial Tournament
Round 3 (8 Man)
152
01/20
L
F 7-2 3:29
W. Meade
Unatego-Unadilla Valley-Franklin
2024 Gene Brigham Memorial Tournament
Round 2 (8 Man)
152
01/20
L
F 2-0 1:25
L. Greiner
Minisink Valley
2024 Gene Brigham Memorial Tournament
Round 1 (8 Man)
152
12/17
L
DEC 6-4
C. Lainhart
Susquehanna Valley Sr HS
Cuneen Doane Tournament
Cons. Round 2
152
12/17
L
F 0-0 1:51
T. Houck
Walton-Delaware Academy Sr HS
Cuneen Doane Tournament
Quarterfinals
152
12/11
W
F 0-0 1:15
E. Lubniewski
Washingtonville Sr HS
TRI STATE HOLIDAY DUALS
Round 1
160
12/11
L
DEC 5-3
M. Lam
Goshen Central
TRI STATE HOLIDAY DUALS
Round 1
160
12/11
W
F 0-0 1:06
J. Tarbell
Port Jervis Sr HS
TRI STATE HOLIDAY DUALS
Round 1
160
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
Replay
F 4-4 5:21
K. Nazario
Mater Lakes Academy
FHSAA State Championships
1st Place (16 Man)
1A 152
03/03
W
Replay
DEC 4-0
N. Furman
Palm Bay
FHSAA State Championships
Semis (16 Man)
1A 152
03/03
W
Replay
F 10-0 3:26
P. Santamaria
Bayshore
FHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
1A 152
03/02
W
Replay
F 2-0 0:58
D. Ward
The First Academy
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 152
01/27
L
F 2-0 1:32
A. McKinney
Suwanee
Gene Gorman Showcase Duals
Round 4 (10 Team)
152
01/27
W
F 8-0 0:54
T. VanHoose
Bonita Springs
Gene Gorman Showcase Duals
Round 8 (10 Team)
152
01/27
W
F 4-0 0:51
E. Courtney
Charlotte Gold
Gene Gorman Showcase Duals
Round 9 (10 Team)
152
01/27
W
F 2-0 0:22
T. Tate
Clay
Gene Gorman Showcase Duals
Round 7 (10 Team)
152
01/27
W
F 5-0 0:59
N. Gjerde
Charlotte High
Gene Gorman Showcase Duals
Round 1 (10 Team)
152
01/27
W
DEC 7-1
T. Rodriguez
Port Charlotte
Gene Gorman Showcase Duals
Round 2 (10 Team)
152
01/27
W
F 4-0 1:12
S. Cordon-Cano
Suncoast
Gene Gorman Showcase Duals
Round 5 (10 Team)
152
01/27
W
F 10-0 1:25
L. Daley
New Smyrna
Gene Gorman Showcase Duals
Round 3 (10 Team)
152
01/20
W
Replay
F 6-0 4:49
A. McKinney
Suwannee
FHSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
152
01/20
W
Replay
DEC 5-2
K. Nazario
Mater Lakes Academy
FHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
152
01/20
W
Replay
MD 10-0
J. Lopez
Zephyrhills Christian
FHSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
152
01/12
W
F 2-0 0:24
P. Mocco
Coral Springs Charter School
1A R4 Regional Duals
Semifinals (4 Team)
160
01/12
W
DEC 6-0
B. Picallo
Cardinal Gibbons
1A R4 Regional Duals
Finals (4 Team)
152
12/16
W
F 2-0 1:18
C. Campbell
Merritt Island
11th Annual Johnny Rouse Duals
Round 3 (6 Team)
152
12/16
W
F 2-0 0:47
S. Povsic
Olympic Heights
11th Annual Johnny Rouse Duals
Round 1 (4 Team)
152
12/16
W
F 2-0 1:21
Z. Fernanders-Jackson
Lincoln
11th Annual Johnny Rouse Duals
Round 1 (6 Team)
152
12/16
W
F 0-4 2:56
D. Parkinson
Matanzas
11th Annual Johnny Rouse Duals
Round 2 (4 Team)
152
12/16
W
TF 15-0 3:44
R. Banister
Camden County
11th Annual Johnny Rouse Duals
Round 4 (6 Team)
152
12/02
W
F 12-0 4:43
J. Apicella
Ft Pierce Central
Battle at the Beach Duals 2022
Round 1 (4 Team)
152
12/02
W
TF 17-1 3:45
B. Hogg
South Fork
Battle at the Beach Duals 2022
Round 1 (4 Team)
152
12/02
W
F 2-0 1:14
I. Garcia
Southwest Miami
Battle at the Beach Duals 2022
Round 2 (4 Team)
152
12/02
W
F 4-0 1:48
M. Zinos
Treasure Coast
Battle at the Beach Duals 2022
Round 3 (4 Team)
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/09
W
Replay
F 2-0 1:04
M. Perkins
Deland Bulldog WC
2022 Knockout Summer Slam
Round 1 (8 Team)
160
06/09
W
Replay
DEC 6-4
C. Alden
---
2022 Knockout Summer Slam
Round 3 (8 Team)
170
06/09
W
Replay
F 2-0 1:34
J. Maffi
---
2022 Knockout Summer Slam
Round 4 (8 Team)
160
06/09
W
Replay
F 4-0 1:22
D. Feliz
Cypress Creek
2022 Knockout Summer Slam
Round 5 (8 Team)
160
06/09
W
Replay
DEC 5-1
K. Harrison
Alpha WC
2022 Knockout Summer Slam
Quarters & WB (16 Team)
160
06/09
W
Replay
DEC 7-3
R. Cuartero
AP x Kame
2022 Knockout Summer Slam
Round 6 (8 Team)
160
06/09
W
Replay
F 10-0 2:59
j. richardson
---
2022 Knockout Summer Slam
Round 2 (8 Team)
160
06/09
W
Replay
DEC 4-1
N. Furman
Alpha Dogz Elite
2022 Knockout Summer Slam
Finals (2 Team)
160
06/09
L
Replay
MD 9-0
K. Weaver
Camden 1
2022 Knockout Summer Slam
Round 7 (8 Team)
160
01/21
W
Replay
DEC 6-3
N. Furman
Palm Bay
FHSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
152
01/21
W
Replay
DEC 3-0
L. Boree
Clay
FHSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
152
01/21
W
Replay
TF 15-0 5:21
B. Picallo
Mater Lakes
FHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
152
01/08
W
MD 9-0
J. Baltutis
Charlotte Hs
Cradle Cancer Invitational
Placement Matches (32 Man)
152
01/08
W
MD 15-4
S. Rhodes
Wellington Community Hs
Cradle Cancer Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
152
01/07
W
F 14-0 3:31
B. Melara
Ft Pierce Central
Cradle Cancer Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/07
W
F 6-1 2:31
J. Phillips
Treasure Coast
Cradle Cancer Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/07
W
TF 16-0 3:12
Y. Espinosa
Suncoast
Cradle Cancer Invitational
Round 1 (32 Man)
152
12/28
L
Replay
DEC 7-1
W. Garrett
Thompson HS
2021 Knockout Christmas Classic
Consi Round 4
160
12/27
W
Replay
TF 17-2 4:03
A. Sanchez
Dunbar H.S.
2021 Knockout Christmas Classic
Round 3 Consi
160
12/27
W
Replay
F 7-4 3:28
L. Salatin
Flagler Palm Coast
2021 Knockout Christmas Classic
Round 2 Consi
160
12/27
L
Replay
DEC 14-7
O. Barak
American Heritage School (Delray Beach)
2021 Knockout Christmas Classic
Round of 32
160
12/18
L
Replay
DEC 7-4
R. Kucharczk
JW Robinson
Beast of the East 2021
Consolation Round 2 (11 Mats)
160
12/18
L
Replay
TF 15-0 3:34
D. Morris
Kingsway Regional
Beast of the East 2021
Championship Round 2 (11 Mats)
160
12/11
W
Replay
F 8-1 4:49
C. Zuzich
---
2021 Danny Byron Day 2
Round 5 (6 Man)
160 Gold
12/11
L
Replay
DEC 11-5
D. Diaz
Southwest Miami
2021 Danny Byron Day 2
Round 4 (6 Man)
160 Gold
12/11
W
DEC 3-2
G. Holland
Osceola (Kissimmee)
2021 Danny Byron Day 2
Round 3 (6 Man)
160 Gold
12/11
W
Replay
DEC 8-1
R. Bozeman
Fleming Island
2021 Danny Byron Day 2
Round 2 (6 Man)
160 Gold
12/11
L
Replay
F 4-4 3:05
C. White
South Dade
2021 Danny Byron Day 2
Round 1 (6 Man)
160 Gold
12/10
W
Replay
F 3-0 1:41
C. McBroom
---
2021 Danny Byron Day 1
2nd Place Match (16 Man)
160 White
12/10
L
Replay
DEC 9-3
G. Holland
Osceola
2021 Danny Byron Day 1
Placement Matches (16 Man)
160 White
12/10
W
Replay
F 2-0 0:42
M. Perkins
Deland
2021 Danny Byron Day 1
Semis & 3rd WB (16 Man)
160 White
12/10
W
Replay
F 2-0 0:35
Y. Nazal
Celebration
2021 Danny Byron Day 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
160 White
12/03
W
MD 16-4
R. Dascoli
Christopher Columbus H S
Battle at the Beach Duals
Round 1 (4 Team)
160
12/03
W
F 2-0 0:24
e. Ramirez
Ft Pierce Central
Battle at the Beach Duals
Round 2 (4 Team)
160
12/03
W
F 2-0 0:20
H. Meszaros
Clay
Battle at the Beach Duals
Round 3 (3 Team)
160
12/03
L
MD 13-5
D. Diaz
Southwest Miami
Battle at the Beach Duals
Round 3 (4 Team)
160
12/03
W
F 2-0 1:44
E. Yuhas
Port St Lucie
Battle at the Beach Duals
Round 2 (3 Team)
160
11/20
L
Replay
DEC 12-10 SV
K. Harrison
Alpha Wrestling Club
2021 Sunshine Preseason National Duals
Round 3 (6 Team)
163
11/20
W
Replay
F 2-6 1:34
C. Zuzich
---
2021 Sunshine Preseason National Duals
Round 4 (6 Team)
163
11/20
W
Replay
F 12-3 4:27
K. Coon
Bufffalo Stampeders Wrestling
2021 Sunshine Preseason National Duals
Round 2 (6 Team)
163
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
FOR 0-0
J. Mackey
Lincoln Park
FHSAA 1A R4
Round 3 (16 man)
145
02/26
L
DEF 0-0 0:05
B. Diaz
Somerset Academy (Pembroke Pines)
FHSAA 1A R4
Round 2 (quarters and WB)
145
02/26
W
F 6-2 5:41
B. Wilson
Coral Springs Charter
FHSAA 1A R4
Round 1 (16 Man)
145
12/04
W
F 7-0 1:13
Z. Campbell
Ft Pierce Central
Battle at the Beach 2020
Round 5 (6 Team)
152
12/04
W
F 2-0 0:28
A. Manzini
Doral Academy
Battle at the Beach 2020
Round 1 (6 Team)
145
12/04
L
DEC 14-10
L. Martinez
Southwest Miami
Battle at the Beach 2020
Round 3 (6 Team)
145
12/04
W
F 0-0 0:36
M. Borja
Christopher Columbus H S
Battle at the Beach 2020
Round 4 (6 Team)
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
DEC 7-3
R. Senia
Palm Bay
FHSAA State Championships
3rd WB (16 Man)
1A 126
03/07
W
F 4-2 1:20
N. Clay
Oasis
FHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
1A 126
03/06
W
F 7-0 1:34
K. Hunter
Tenoroc
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
1A 126
03/06
L
F 11-0 2:52
T. Reeve
Florida High
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 126
02/29
W
F 4-0 1:51
S. Mabud
Cardinal Gibbons
FHSAA 1A R4
Placement Matches
126
02/29
W
F 7-0 1:40
K. Taylor
Coral Springs Charter
FHSAA 1A R4
Round 5 (consi semis)
126
02/29
L
F 4-1 1:34
C. Gillis
Somerset Academy (Pembroke Pines)
FHSAA 1A R4
Round 4 (semis and WB)
126
02/28
W
F 2-0 2:00
S. Ogunnuga
Stranahan
FHSAA 1A R4
Round 2 (quarters and WB)
126
02/28
W
FOR 0-0
N. Bernard
Monsignor Pace
FHSAA 1A R4
Round 1 (16 Man)
126
01/24
L
DEC 7-1
C. Gillis
Somerset
FHSAA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
126
12/20
W
F 2-0 0:33
L. Arboleda
Mater Lakes
2019 Johnny Rouse Duals
Semis & 3rd WB (16 Team)
126
12/20
L
F 5-0 2:00
A. Moore
Buchholz
2019 Johnny Rouse Duals
2nd Wrestleback (16 Team)
126
12/20
W
F 4-0 1:29
J. Justice
University (Orange City)
2019 Johnny Rouse Duals
Round 4 (6 Team)
126
12/20
W
F 2-0 0:26
A. Ngo
Lake Howell
2019 Johnny Rouse Duals
Round 3 (6 Team)
126
12/20
W
TF 16-0 3:41
C. Perez
West Orange
2019 Johnny Rouse Duals
Round 1 (6 Team)
126
12/20
L
F 7-1 1:21
S. Melguizo
Southwest Miami
2019 Johnny Rouse Duals
Quarters & 1st WB (16 Team)
126
12/20
W
F 5-0 1:40
B. Buckles
Flagler Palm Coast
2019 Johnny Rouse Duals
Round 1 (16 Team)
126
12/20
L
F 2-0 1:09
C. Gillis
Somerset Academy
2019 Johnny Rouse Duals
Round 2 (6 Team)
126
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023