Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Liam Bentley
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
HANOVER
Hanover
Hanover Hawkeye Youth Wrestlin
New Kent
THRACIAN GLADIATOR WC
VA
Virginia
Virginia Team Predator
Virginia Team Predator Wrestli
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
Replay
DEC 10-3
M. Giugliano
NY
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 16 #1
132 lbs
04/06
W
Replay
DEC 7-0
K. Corley
SC
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
132 lbs
04/06
W
Replay
MD 11-2
A. Dewitt
ME
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
132 lbs
04/05
L
Replay
F 7-3 5:43
P. Ballantyne
UT
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 64
132 lbs
03/17
L
M FOR 0-0
B. Butler
Tallwood Wrestling Club
INTERSTATE 64 FINAL 4 SPRING CLASSIC
Cons. Semis (16 Man)
144
03/16
W
F 7-0 2:43
R. Dwyer
FCA WRESTLING
INTERSTATE 64 SPRING DUALS - HIGH SCHOOL
Placement (4 Team)
150
02/17
W
Replay
MD 9-1
M. Maxfield
Abingdon
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
5th Place Match
3 - 144
02/17
L
Replay
F 0-6 4:19
E. Mefford
Christiansburg
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Consolation Semi-Finals
3 - 144
02/17
W
Replay
F 2-0 1:38
S. Sorrentino
Fauquier
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
3rd Round Consolations
3 - 144
02/16
W
Replay
F 17-5 4:54
B. McCarty
Warren County
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
2nd Round Consolations
3 - 144
02/16
W
Replay
TF 16-0 3:22
N. Houchens
Monticello HS
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
1st Round Consolation
3 - 144
02/16
L
Replay
DEC 7-2
E. Mefford
Christiansburg
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Round 1 (16 Man)
3 - 144
02/11
W
F 14-1 3:50
C. Noble
Grafton
2024 VHSL Class 3 Region A
Championship Finals
144
02/10
W
F 11-2 2:35
C. Hankins
Lake Taylor
2024 VHSL Class 3 Region A
Semis & Consi-Quarters (8-16 Man)
144
02/10
W
F 6-2 2:00
W. Watson
Tabb
2024 VHSL Class 3 Region A
Quarterfinals (8-16 Man)
144
02/10
W
FOR 0-0
A. Singleton
B. T. Washington
2024 VHSL Class 3 Region A
Round 1 (16 Man)
144
01/28
W
DEC 4-3 TB1
R. Booth
Poquoson
Bay Rivers District
1st Matches (8 & 16 Man)
144
01/27
W
F 5-0 2:19
W. Watson
Tabb
Bay Rivers District
Semi-Finals & 3rd WB (16 Man)
144
01/27
W
F 2-0 0:38
S. Nicholson
Jamestown
Bay Rivers District
Quarterfinals & 1st WB (16 Man)
144
01/25
L
DEC 10-4
W. Turley
St. Christophers
New Kent/St Christophers Dual
Round 1
144
01/25
L
DEC 10-4
W. Turley
St. Christophers
New Kent/St Christophers Dual
Round 1
144
01/24
L
DEC 10-4
W. Turley
St. Christophers
St. Christophers @ New Kent
Round 1
144
01/20
L
F 2-0 0:13
L. Murray
Peninsula Catholic
2024 Lafayette Ram Rumble
Placement Matches (32 Man)
144
01/20
W
F 2-0 1:12
K. Dean
Gloucester
2024 Lafayette Ram Rumble
Semis & 5th WB (32 Man)
144
01/20
W
F 11-2 3:38
W. Pilkey
Charlottesville
2024 Lafayette Ram Rumble
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
01/20
W
F 0-0 1:00
O. Borchers
JR Tucker
2024 Lafayette Ram Rumble
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
01/18
L
F 0-0 1:57
L. Murray
Peninsula Catholic
Landstown, Smithfield, Peninsula Catholic, New Kent @ Peninsula Catholic
Round 1
144
01/17
L
DEC 6-2
M. Phoutasen
Landstown
Landstown, Smithfield, Peninsula Catholic, New Kent @ Peninsula Catholic
Round 1
144
01/12
W
Replay
DEC 9-7 SV
M. Arndt
Battlefield
2024 Virginia Duals Cliff Keen HS
Placement (16 Team)
144
01/12
W
Replay
F 2-0 0:39
B. Hardwick
Princess Anne
2024 Virginia Duals Cliff Keen HS
Quarters & WB (16 Team)
144
01/12
W
Replay
F 4-1 1:06
E. Rocks
Landstown
2024 Virginia Duals Cliff Keen HS
Semis & WB (16 Team)
144
01/12
L
F 2-0 1:01
K. Ludwig
Cox
2024 Virginia Duals Cliff Keen HS
Champ Round 1 (16 Team)
144
01/11
W
DEC 16-12
R. Booth
Poquoson
Poquoson/Smithfield/New Kent Tri @ Poquoson
Round 1
144
01/11
W
F 0-0 3:10
L. Neal
Smithfield
Poquoson/Smithfield/New Kent Tri @ Poquoson
Round 1
144
01/04
W
DEC 15-8
G. Utley
Powhatan
Jamestown, Patrick Henry, Powhatan, New Kent Home Quad
Round 1
144
01/04
W
F 0-0 1:41
G. Lupton
Patrick Henry (Ashland)
Jamestown, Patrick Henry, Powhatan, New Kent Home Quad
Round 1
144
01/03
W
F 0-0 2:54
M. Lampert
Jamestown
Jamestown, Patrick Henry, Powhatan, New Kent Home Quad
Round 1
150
12/30
L
F 8-2 3:52
J. Barry
Downingtown West
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
Consy RD of 8 2nd
145
12/29
L
DEC 7-2
L. Mcfarland
Washington
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
Championship Quarters
145
12/29
W
F 5-6 4:00
J. Ney
Biglerville
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
Championship Rd of 16
145
12/29
W
F 9-9 4:23
J. Gilbert
Jefferson Morgan
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
Championship Rd of 32
145
12/22
L
DEC 7-3
E. Boblits
St. Mary`s Ryken
Quad (Skyline, New Kent, Benedictine, St. Mary`s Ryken)
Round 1
144
12/22
W
F 0-0 3:58
C. Salomon
Skyline
Quad (Skyline, New Kent, Benedictine, St. Mary`s Ryken)
Round 1
144
12/22
W
F 0-0 2:20
A. Panas
Benedictine College Preparatory
Quad (Skyline, New Kent, Benedictine, St. Mary`s Ryken)
Round 1
144
12/07
W
F 0-0 3:22
J. Adkins
Varina
Warhill, Varina, Norfolk Academy Home Quad
Round 1
144
12/06
W
F 0-0 1:44
J. Perez-Rosario
Norfolk Academy
Warhill, Varina, Norfolk Academy Home Quad
Round 1
144
12/06
W
F 0-0 0:38
L. Brown
Warhill
Warhill, Varina, Norfolk Academy Home Quad
Round 1
144
12/02
L
DEC 7-0
W. Turley
St. Christophers
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
3rd Place
144
12/02
W
DEC 10-3
K. Ludwig
Frank W. Cox
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 7 Consi Semis
144
12/02
W
F 3-1 2:11
R. Kolat
Archbishop Spalding
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 6 Consi Quarters
144
12/02
W
F 5-0 2:12
J. Dean
Caesar Rodney
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 5 WB
144
12/02
L
F 2-0 1:45
W. Turley
St. Christophers
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 4 Quarters
144
12/02
W
F 4-0 2:16
R. Kolat
Archbishop Spalding
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 2
144
10/08
W
Replay
DEC 6-5
N. Lilly
Charlotte School of Wrestling
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
Champ. Round 4 & 5th WB (32 Man)
144
10/08
L
Replay
F 2-0 0:24
J. Culp
C2X
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
6th Wrestleback (32 Man)
144
10/08
W
Replay
F 2-0 0:42
B. Loving
River City Wrestling
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
Champ. Round 3 & 3rd WB (32 Man)
144
10/08
W
Replay
F 0-0 1:01
E. Mason
Cardinal Gibbons High School
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
4th Wrestleback (32 Man)
144
10/08
W
Replay
F 0-0 0:30
D. Dezorzi
North Stafford High School
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
2nd Wrestleback (32 Man)
144
10/08
L
Replay
MD 12-2
J. Culp
C2X
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
Champ. Round 2 & WB (32 Man)
144
10/08
W
Replay
DEC 8-3
G. Helms
Darkhorse
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
Champ. Round 1 (32 Man)
144
09/17
L
Replay
DEC 11-4
D. Jewell
Level Up
Ultimate Club Duals
7th Place
148 lbs
09/17
L
Replay
F 6-0 3:45
C. Bacinsky
Blue Wave
Ultimate Club Duals
Consi of 4
148 lbs
09/17
L
Replay
DEC 5-0
O. Segorski
Michigan Grapplers
Ultimate Club Duals
Quarter-Finals
148 lbs
09/16
W
Replay
F 3-2 1:17
R. Connelley
Triumph Trained
Ultimate Club Duals
RR Rnd 5
148 lbs
09/16
W
Replay
F 10-2 2:48
N. Coles
LAW
Ultimate Club Duals
RR Rnd 4
148 lbs
09/16
L
Replay
F 2-0 0:57
E. Petrovich
Quest School of Wrestling
Ultimate Club Duals
RR Rnd 3
148 lbs
09/16
W
Replay
F 8-2 3:07
M. Junitz
Illinois Cornstars
Ultimate Club Duals
RR Rnd 2
148 lbs
09/16
L
Replay
DEC 9-5
J. Lathwood
Doughboy
Ultimate Club Duals
RR Rnd 1
148 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VFA 1:23 10-0
J. Albert
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
145 lbs
07/21
L
Replay
VSU 9-0 0:15
P. Manville
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
145 lbs
07/21
W
Replay
VFA 3:43 6-12
J. Bowles
Florida
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
145 lbs
07/21
W
Replay
VSU1 20-11 5:16
N. Egbalic
Nevada
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
145 lbs
07/17
L
Replay
VSU 10-0 0:21
I. Acosta
Washington
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 128 #2
145 lbs
07/17
L
Replay
VSU 12-0 0:57
G. Reece
Colorado
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 256
145 lbs
04/29
W
MD 16-7
G. Walton
Unaffiliated
2023 HHH Battle of the Hammers Folkstyle
Round 5 (6 Man)
150
04/29
W
F 2-0 0:48
A. Hensley
Unaffiliated
2023 HHH Battle of the Hammers Folkstyle
Round 4 (6 Man)
150
04/29
W
FOR 0-0
J. Lamb
Team Cobras
2023 HHH Battle of the Hammers Folkstyle
Round 3 (6 Man)
150
04/29
W
DEF 0-0
B. Butler
Tallwood Wrestling club
2023 HHH Battle of the Hammers Folkstyle
Round 2 (6 Man)
150
04/29
W
TF 15-0 3:00
I. Holte
Plaza Wrestling Club
2023 HHH Battle of the Hammers Folkstyle
Round 1 (6 Man)
150
03/12
L
FOR 0-0
P. Portes
---
2023 VACW All Virginia High School States
Placement Matches (32 Man)
144
03/12
W
Replay
DEC 8-4
B. Crews
Hanover Hawkeye Youth Wrestlin
2023 VACW All Virginia High School States
6th Wrestleback (32 Man)
144
03/12
L
Replay
DEC 6-0
A. Weeks
VA Team Predator
2023 VACW All Virginia High School States
Semis & 5th WB (32 Man)
144
03/12
W
Replay
DEC 16-9
W. Mitchell
NOVA Wrestling Club
2023 VACW All Virginia High School States
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
03/12
W
Replay
TF 16-0 3:25
E. Edwards
Landstown Wrestling Club
2023 VACW All Virginia High School States
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
03/12
W
Replay
DEC 6-3
C. Harris
Battlefield High School
2023 VACW All Virginia High School States
Round 1 (32 Man)
144
03/12
W
Replay
F 3-2 1:14
P. Portes
Bruin Brawlers Wrestling Club
2023 VACW Freshman, Sophomore, Junior States
Placement Matches (16 Man)
144-138
03/11
W
Replay
F 9-1 1:57
B. Gibson
Warmup Gang Wrestling Club
2023 VACW Freshman, Sophomore, Junior States
Semis & 3rd WB (16 Man)
144-138
03/11
W
Replay
MD 12-1
W. Smith
Granby
2023 VACW Freshman, Sophomore, Junior States
Quarters & 1st WB (16 Man)
144-138
03/11
W
Replay
F 14-2 2:56
D. DiGioia
Seaford
2023 VACW Freshman, Sophomore, Junior States
Round 1 (16 Man)
144-138
01/20
W
TF 16-1
D. Miller
George C. Marshall
Redskin Duals at Manteo
Round 1
132
01/17
W
F 0-0 0:53
M. Costa
Princess Anne
Redskin Duals at Manteo
Round 1
132
01/17
W
F 0-0
C. Dayvault
West Cabarrus
Redskin Duals at Manteo
Round 1
132
01/16
W
F 0-0 0:53
J. Donahue
Manteo
Redskin Duals at Manteo
Round 1
132
01/14
W
TF 16-1
D. Miller
George C. Marshall
Redskin Duals at Manteo
Round 1
132
01/14
W
F 7-1 1:55
N. Tyler
Hickory
Redskin Duals at Manteo
Round 1
132
01/07
L
FOR 0-0
C. Trigg
Liberty (Bedford)
2023 LCA Invitational
Rd 7 WB (16 2nd 32 4th)
132
01/07
L
FOR 0-0
C. Thomas
Salem (Salem)
2023 LCA Invitational
Rd 5 Champ-Qtrs (16 & 32)
132
01/07
W
F 12-1 1:55
D. Davis
Waynesboro
2023 LCA Invitational
Rd 2 Champ (16 1st - 32 2nd)
132
12/31
W
F 0-0
S. Alwin
Midlothian
Hawk Duals
Champ. Round 1
132
12/30
W
F 0-0 1:40
N. Miller
Colonial Heights
Hawk Duals
Champ. Round 1
132
12/30
W
F 0-0 1:19
K. LaSalaton
Glen Allen
Hawk Duals
Champ. Round 1
132
12/30
W
F 5-0
J. Adkins
Varina
Hawk Duals
Champ. Round 1
132
12/10
W
F 6-2 1:01
J. Romick
Mountain View B
Stephen Altorfer Memorial Duals
Placement
132
12/10
W
F 4-0 0:24
J. Wendel
Scramble Team
Stephen Altorfer Memorial Duals
Round 5 (10 Team)
132
12/10
W
TF 22-6 5:20
S. Stotler
Woodbridge Senior
Stephen Altorfer Memorial Duals
Round 3 (10 Team)
132
12/10
W
F 10-7 2:36
B. Kiraly
---
Stephen Altorfer Memorial Duals
Round 2 (10 Team)
132
12/05
L
F 0-0
Y. Otero
---
Trojan Duals
Champ. Round 1
132
12/05
W
F 0-0
R. Blunt
Varina
Trojan Duals
Champ. Round 1
132
12/05
W
F 0-0
G. Bosher
Atlee
Trojan Duals
Champ. Round 1
132
12/03
W
F 0-0 2:12
K. Raines
Orange County
Trojan Duals
Champ. Round 1
132
12/03
L
F 2-0 1:39
T. Ragland
---
Trojan Duals
Champ. Round 1
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
W
Replay
MD 20-8
G. Mills
Heavy Hitting Hammers Wrestlin
2022 VACW Super States (Grades 9-12)
Semis & 3rd WB (16 Man)
135
03/13
L
FOR 0-0
C. Shupert
Great Neck Wrestling Club
2022 VACW Super States (Grades 9-12)
1st & 3rd (16 Man)
135
03/13
W
Replay
F 10-10 3:14
R. Yriart
NOVA Wrestling Club
2022 VACW Super States (Grades 9-12)
4th Wrestleback (16 Man)
135
03/13
L
Replay
F 8-5 3:39
R. Owens
Hanover Hawkeye Youth Wrestlin
2022 VACW Super States (Grades 9-12)
Quarters & 1st WB (16 Man)
135
03/12
L
Replay
F 0-0 0:08
R. Owens
Hanover Hawkeye Youth Wrestlin
2022 VACW Fresh.Soph.Jr.States
Placement Matches (8 Man)
135
03/12
W
Replay
DEC 9-8
C. Harris
Battlefield High School
2022 VACW Fresh.Soph.Jr.States
Semis & 1st WB (8 Man)
135
03/12
W
Replay
F 11-5 3:30
B. Meinert
---
2022 VACW Fresh.Soph.Jr.States
Quarterfinals (8 Man)
135
02/19
L
FOR 0-0
B. Henderson
Blacksburg
VHSL Class 4 State Championships
Conso Finals (3/4 & 5/6) Place 1:30-3:30pm
126
02/19
L
Replay
F 6-8 2:17
T. Koerner
Sherando
VHSL Class 4 State Championships
Semi-Finals Conso 12-1:30pm
126
02/19
W
Replay
F 3-2 1:49
B. Messick
James Wood
VHSL Class 4 State Championships
Quarter-Final Conso 7-8pm
126
02/18
W
Replay
F 3-4 3:37
L. Wirth
Jefferson Forest
VHSL Class 4 State Championships
Second Round Conso 5-6:30pm
126
02/18
W
Replay
F 5-0 1:30
P. Patterson
Grafton
VHSL Class 4 State Championships
1st WB 1-2:30pm
126
02/18
L
Replay
F 10-5 2:49
T. Koerner
Sherando
VHSL Class 4 State Championships
First Round 10am-1pm
126
02/12
W
F 7-1 1:51
G. Utley
Powhatan
2022 VHSL Class 4 Region B Championships
Placement Matches 3rd & 5th
126
02/12
W
MD 19-8
D. Brown
Eastern View
2022 VHSL Class 4 Region B Championships
4th WB Consi-Semi`s (16 Man)
126
02/12
L
F 5-0 0:57
I. Richey
Courtland
2022 VHSL Class 4 Region B Championships
Semis & 3rd WB (Consi-Quarters) (16 Man)
126
02/11
W
F 7-2 1:41
D. Mikalowsky
Chancellor
2022 VHSL Class 4 Region B Championships
Quarter-Finals (16 Man)
126
02/11
W
F 18-4 3:06
J. Adkins
Varina
2022 VHSL Class 4 Region B Championships
Round #1 (16 Man)
126
01/09
W
F 4-4 3:38
B. Henderson
Blacksburg
2022 LCA Invitational
Rd-7 3rd Place 16-32
126
01/08
L
MD 14-2
L. Robinson
Grassfield
2022 LCA Invitational
Rd-6 Champ Semis 16-32
126
01/08
W
F 2-5 3:01
L. Wirth
Jefferson Forest
2022 LCA Invitational
Rd-4 Qtrs 16-32
126
12/18
W
F 2-6 2:22
E. Turner
---
Mechanicsville Holiday Classic
1st Place Finals
132
12/18
W
F 2-0 0:59
L. Stansbury
Patrick Henry (Ashland)
Mechanicsville Holiday Classic
Semis-Finals (8 & 16 Man)
132
12/18
W
F 8-0 2:58
R. Tovornik
Louisa County
Mechanicsville Holiday Classic
Quarterfinals
132
12/17
W
F 7-4 3:02
C. Barnes
Deep Run
Mechanicsville Holiday Classic
Round 1 (16 Man)
132
12/11
L
F 8-3 2:07
C. Shupert
FRANK W. COX
COLON E. BAKER CLASSIC
Round 6 (12 Man)
132
12/11
L
F 4-0 1:26
N. Voros
SMITHFIELD
COLON E. BAKER CLASSIC
round 5
132
12/11
W
F 4-2 2:57
J. Smith
OCEAN LAKES
COLON E. BAKER CLASSIC
round 4
132
12/11
W
F 6-1 3:41
H. DUDLEY
FLOYD E. KELLAM
COLON E. BAKER CLASSIC
round 3
132
12/11
W
DEF 2-5 1:50
V. Packer
FRANK W. COX
COLON E. BAKER CLASSIC
round 2
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024