May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Levi Michaud
Results
High School Results
Team Name
Schuylerville-GreenWitch
Schuylerville-Greenwich Sr HS
Schuylerville/Greenwich
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 8-1
A. Smith
Whitehall
2024 Section 2 Championship Tournament
Cons. Round 1 (16 Man)
II-160
02/10
L
DEC 8-1
A. Smith
Whitehall HS
Section 2 Championship Tournament
Cons. Round 1
II-160
02/10
L
F 2-0 1:41
J. Davis
Greenville
2024 Section 2 Championship Tournament
Quarters (16 Man)
II-160
02/10
L
F 2-0 1:41
J. Davis
Greenville
Section 2 Championship Tournament
Quarterfinals
II-160
02/10
W
DEC 12-6
D. Brozowski
RCS
2024 Section 2 Championship Tournament
Round 1 (16 Man)
II-160
02/10
W
DEC 12-6
D. Brozowski
Ravena Coeymans Selkirk
Section 2 Championship Tournament
Champ. Round 1
II-160
02/03
L
F 6-0 4:45
W. Vanderminden
Glens Falls
Section 2 Division 2 Class 1
FInals
160
02/03
W
F 4-0 1:56
G. Potter
Mechanicville-Stillwater Sr HS
Section 2 Division 2 Class 1
Semis
160
02/03
W
F 5-1 4:00
M. Dacey
Glens Falls
Section 2 Division 2 Class 1
Quarterfinals (8 Man)
160
01/23
W
DEC 7-1
A. Thorton
Lansingburgh Sr HS
Ichabod Duals
Round 1
160
01/21
L
TF 15-0
W. Vanderminden
Glens Falls
Ichabod Duals
Round 1
160
01/20
W
DEC 6-2
A. moors
Corinth
Ichabod Duals
Round 1
160
01/20
W
MD 10-0
S. Waterhouse
Taconic Hills
Ichabod Duals
Round 1
160
01/19
L
DEC 6-0
L. Barnes
Deposit-Hancock HS
Ichabod Duals
Round 1
160
01/13
W
F 3-1 5:16
A. moors
Corinth
Hoosick Falls Dual Meet Tournament
Round 4 (6 Team)
160
01/13
W
MD 11-3
K. Houghtaling
Ravena
Hoosick Falls Dual Meet Tournament
Round 3 (6 Team)
160
01/13
W
F 2-2 1:29
D. Sweet
Canojoharie-Fort Plain
Hoosick Falls Dual Meet Tournament
Round 5 (6 Team)
170
01/13
W
F 3-2 3:04
J. Sukuskus
Hoosick Falls
Hoosick Falls Dual Meet Tournament
Round 2 (6 Team)
160
01/13
L
F 6-2 5:34
A. Smith
Whitehall
Hoosick Falls Dual Meet Tournament
Round 1 (6 Team)
160
01/06
L
DEC 9-8
S. Durandisse
Arlington
Jamie Mormile Invitational Tournament
3rd round wrestle backs
160
01/06
W
F 6-8 1:41
E. Abram
Niskayuna
Jamie Mormile Invitational Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
160
01/06
L
F 8-1 2:53
A. Fitzpatrick
Tamarac Sr HS
Jamie Mormile Invitational Tournament
Quarters
160
01/06
W
F 10-5 4:09
S. Waterhouse
Taconic Hills
Jamie Mormile Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
160
01/04
W
F 0-0 3:30
J. Lanfear
South Glens Falls Sr HS
Foothills Multi Dual
Round 1
160
01/03
L
F 0-0 5:23
L. Schell
Queensbury Sr HS
Foothills Multi Dual
Round 1
160
12/30
W
DEC 6-1
W. Vanderminden
Glens Falls
Queensbury Holiday Tournament
3rd place
160
12/30
L
F 8-1 3:39
L. Schell
Queensbury
Queensbury Holiday Tournament
Semi finals
160
12/30
W
DEC 7-2
A. Lyng
Warrensburgh
Queensbury Holiday Tournament
round 4
160
12/30
W
DEC 3-2
R. Craig
Bedford
Queensbury Holiday Tournament
round 3
160
12/30
W
F 5-0 1:47
J. Lanfear
South Glens Falls
Queensbury Holiday Tournament
round 2
160
12/21
L
DEC 8-5
A. Grieve
Glens Falls
Foothills Quad Meet
Round 1
160
12/21
W
F 0-0 2:42
J. Davis
Hudson Falls Sr HS
Foothills Quad Meet
Round 1
160
12/14
L
MD 14-3
L. Barber
Scotia Glenville
Schuylerville-Greenwich Sr HS @ Scotia Glenville
Round 1
160
12/10
L
F 0-0 3:00
G. McCabe
Warrensburg-Lake George HS
Doc Davis Duanesburg Memorial Duals
Round 1
160
12/10
L
MD 16-5
J. Schweigard
Duanesburg-Schoharie Sr HS
Doc Davis Duanesburg Memorial Duals
Round 1
160
12/10
L
F 0-0
M. Rowley
Little Falls Sr HS
Doc Davis Duanesburg Memorial Duals
Round 1
160
12/09
W
F 0-0 5:22
S. Kenyan
Galway Sr HS
Doc Davis Duanesburg Memorial Duals
Round 1
160
12/09
W
F 0-0
K. Springsteen
Watervliet-Cohoes-Heatley
Doc Davis Duanesburg Memorial Duals
Round 1
160
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022