Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jimmy Rather
Results
High School Results
High School
High School
International
Team Name
Port Washington
Port Washington
Port Washington HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 5-1
V. LaPalmer
Freeport
SECTION 8 QUALIFIER #5 AT MINEOLA
CONS QTRS
160
02/03
W
F 0-0 2:06
K. Cruz
Freeport
SECTION 8 QUALIFIER #5 AT MINEOLA
Round 6 - 3rd WB (32 Man - Cons 4)
160
02/03
W
F 0-0 1:14
A. Williams
Uniondale
SECTION 8 QUALIFIER #5 AT MINEOLA
Round 5 - 2nd WB(32 Man - Cons 3;16 Man - Cons 2)
160
02/03
L
F 0-0 1:03
J. Keesee
Mineola
SECTION 8 QUALIFIER #5 AT MINEOLA
PRELIMS - RD OF 16
160
01/28
W
TF 15-0
C. Karlson
Oyster Bay Sr High
Oyster Bay Duals
Round 1
160
01/28
L
DEC 5-2
F. Vanegas
Lynbrook Sr
Oyster Bay Duals
Round 1
170
01/27
L
DEC 4-2 SV
E. Chusid
Jericho Sr High
Oyster Bay Duals
Round 1
160
01/15
W
F 0-0 1:03
A. Lee
Benjamin Cardozo HS - PSAL
Busby Classic
Round 1
160
01/15
W
DEC 4-1
J. Asherian
Great Neck North Sr High
Busby Classic
Round 1
160
01/15
W
DEC 7-1
D. Villacis
North Shore Sr High
Busby Classic
Round 1
160
01/15
L
F 4-4 3:04
R. Royals
Herricks
Busby Classic
Round 1
160
01/13
W
F 2-1 3:44
J. Isaac
Long Beach
2024 ED SOLOSKY MEMORIAL TOURNAMENT
5TH PLACE
160
01/13
W
DEC 3-0
S. Mannino
Kellenberg
2024 ED SOLOSKY MEMORIAL TOURNAMENT
CONSI SEMIS
160
01/13
W
F 2-1 4:44
D. Valenton
Smithtown West
2024 ED SOLOSKY MEMORIAL TOURNAMENT
WB 3
160
01/13
L
F 7-3 5:16
N. Stokes
Immaculata
2024 ED SOLOSKY MEMORIAL TOURNAMENT
PRELIMS
160
01/08
W
F 0-0 1:20
F. Armstrong
Uniondale Sr
JV Uniondale Duals
Round 1
160
01/07
W
F 5-0 1:32
J. Kurs
Lynbrook Sr
JV Uniondale Duals
Round 1
160
01/07
L
TF 17-1
J. Theodate
Farmingdale Sr High
Port Washington HS @ Farmingdale Sr High
Round 1
160
01/05
W
F 0-0
D. Villanueva
St John The Baptist Hs
Charles McCullough Wrestling Tournament
Round 1
160
12/29
W
F 2-0 0:57
J. Penfold
Herricks
Viking JV Scramble 2023
Finals (2 Man)
155-172
12/29
W
DEC 4-0
C. Erdey
Herricks
Viking JV Scramble 2023
Finals (2 Man)
144-155
12/29
W
F 2-3 2:27
E. Eliacian
Sewanhaka West
Viking JV Scramble 2023
Finals (2 Man)
154-155
12/27
W
F 0-0 0:33
D. Villanueva
St John The Baptist Hs
Charles McCullough Wrestling Tournament
Round 1
160
12/10
L
F 0-0 1:04
L. Norinder
Babylon Sr HS
2023 Paul P Grammatico Wrestling Tournament
Round 1
160
12/07
L
DEC 8-2
G. Letellier
Glen Cove
Glen Cove JV Quad
Round 2
160
12/07
W
F 0-0
V. Mendez
Glen Cove
Glen Cove JV Quad
Round 1
160
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021