Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nathaniel Tirado
Results
High School Results
Team Name
W Seneca W/E
W. Sen. W/E
West Seneca
West Seneca West-East Sr HS
West Seneca West/East
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 8-6 SV
C. Feltz
Clarence
2024 NY Section VI D1 Championships
Rnd 4 SF/WB
170
02/10
L
DEC 6-5
E. Braunscheidel
Hamburg
2024 NY Section VI D1 Championships
Rnd 2 QF/NO WB
170
02/03
L
DEC 9-2
H. Zenki
Will N/E
2024 NYSPHSAA Section VI Class AA
Rnd 6 (1st, 3rd, 5th Places)
170
02/03
W
DEC 5-2
J. Robinson
Niag Falls
2024 NYSPHSAA Section VI Class AA
Rnd 5 (Consi-SF)
170
02/03
L
MD 12-1
M. Schaefer
Lancaster
2024 NYSPHSAA Section VI Class AA
Rnd 4 (SF and WB)
170
02/03
W
DEC 4-2 SV
A. Grohman
Ken-Ton
2024 NYSPHSAA Section VI Class AA
Rnd 2 (QF and WB)
170
01/30
W
MD 9-0
D. Rothenberger
Orchard Park HS
Orchard Park HS @ West Seneca West-East Sr HS
Round 1
190
01/28
L
DEC 3-1
K. Miller
Jamestown
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 10 (1st, 3rd); 5M-RR5, 4M-RR3, 3M-RR3)
170
01/27
W
DEC 8-5
A. Grohman
Ken-Ton
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 9 (Consi SF; 5 Man RR4)
170
01/27
W
DEC 9-4
T. Webb
Hamburg
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 8 (SF and WB); 5M-RR3; 4M-RR2; 3M-RR2)
170
01/27
W
DEC 3-0
J. Robinson
Niag. Falls
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 7 (64M-6thWB;32M-4thWB;16M-2ndWB)
170
01/27
L
F 0-0 0:24
K. Miller
Jamestown
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 6 (QF and WB); 5M-RR2; 4M-RR1; 3M-RR1)
170
01/27
W
DEC 5-0
T. Koepf
Alexander
2024 Ken-Ton Tournament
Rnd 4 (64M-3FD,3WB;32M-2FD,1WB;16M-1FD)
170
01/11
L
DEC 5-1
B. Gombos
Frontier Sr
West Seneca West-East Sr HS @ Frontier Sr
Round 1
170
01/07
W
DEC 6-4 SV
B. Gombos
Frontier
Ripley Invitational
finals
Boys 170
01/06
W
F 4-1 3:17
A. Vincent
Olean
Ripley Invitational
semi
Boys 170
01/06
W
DEC 4-0
B. Rice
Lake Shore
Ripley Invitational
quarters
Boys 170
12/13
W
DEC 6-4
N. Myers
Lancaster HS
West Seneca West-East Sr HS @ Lancaster HS
Round 1
190
12/13
W
DEC 6-4
N. Myers
Lancaster HS
Test
Round 1
190
12/13
W
DEC 6-4
N. Myers
Lancaster HS
West Seneca West-East Sr HS @ Lancaster HS
Round 1
190
12/12
L
F 0-0 1:10
M. Schaefer
Lancaster HS
Cheektowaga Duals
Round 1
170
12/12
W
F 0-0
P. Vega
Spencerport
Cheektowaga Duals
Round 1
170
12/10
W
F 0-0 5:34
H. Alsamara
Cheektowaga Sr HS
Cheektowaga Duals
Round 1
190
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024