Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaelen Archy
Results
Videos
High School Results
Team Name
Glasgow
Glasgow H S
Glasgow high school
No Team
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
DEC 4-2
P. Conaway
McDonald Wrestling Academy
MAWA South District Qualifier - Delaware
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
03/02
L
DEC 7-5
R. Ritterbeck
Newark Charter
DIAA Individual State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
03/01
L
Replay
F 2-0 1:32
A. Andrews
Sussex Tech H S
DIAA Individual State Tournament
Round 1 (16 Man)
120
02/24
L
DEC 1-0
C. Smith
William Penn
DIAA Blue Hen Qualifier
Consi-Finals - 3rd
120
02/24
W
F 4-2 4:26
A. Vernot
A I Dupont
DIAA Blue Hen Qualifier
Consi-Semi-Finals
120
02/24
W
DEC 12-6
J. Griffy
Delcastle
DIAA Blue Hen Qualifier
Consi-Quarter-Finals
120
02/24
W
TF 18-2 3:00
J. Bielicki
Christiana
DIAA Blue Hen Qualifier
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/24
L
F 2-0 1:31
B. Kelley
Middletown
DIAA Blue Hen Qualifier
Champ. Quarter-Finals
120
02/23
W
F 4-0 1:31
S. Gallaher
Mt Pleasant
DIAA Blue Hen Qualifier
Round 1 (16 Man)
120
02/10
L
F 8-0 5:17
L. King
Delmar
Tiger Duals
Round 4 (6 Team)
120
02/10
L
MD 9-1
X. Ramos
AI Dupont
Tiger Duals
Round 2 (6 Team)
120
02/10
W
F 15-1 3:58
T. Scurry
Monsignor Bonner
Tiger Duals
Round 1 (6 Team)
120
02/05
W
MD 19-5
G. Orpello
Brandywine
Brandywine @ Glasgow H S
Round 1
120
02/03
W
MD 13-2
J. Bielicki
Christiana H S
Christina District Dual
Round 1
120
01/30
W
F 0-0 1:55
T. Kelly
Dickinson
Tri-Meet (McKean, Dickinson, Glasgow)
Round 1
120
01/29
W
F 0-0
S. Gallaher
Mt Pleasant H S
Quaker Classic
Round 1
120
01/26
L
F 6-3 3:26
G. Campanelli
Tatnall H S
Quaker Classic
Round 1
120
01/17
W
F 2-0
C. Johnson
First State Military Academy
Quaker Classic
Round 1
120
01/13
L
DEC 11-5
K. Swain
Milford Senior
Quaker Classic
Round 1
120
12/20
W
DEC 13-8
X. Ramos
A.I. Dupont
A.I. Dupont @ Glasgow H S
Round 1
120
12/02
L
F 2-0 2:24
P. Smilyk
Dover
Christiana Classic 2023
3rd Place Final
120
12/02
W
F 9-1 1:19
C. Johnson
Tatnall H S
Christiana Classic 2023
Consolation Semi-Final
120
12/02
W
TF 17-1 3:00
G. Patterson
Sanford H S
Christiana Classic 2023
1st WB
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024