Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryan Lobozzo
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Suffern
Suffern Sr HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-1 2:45
A. Ibarra
Ossining Sr
SECTION 1 D1-D2 CHAMPIONSHIPS
1st Wrestlebacks
1-131
02/10
L
F 14-2 4:23
A. Payton
North Rockland
SECTION 1 D1-D2 CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
1-131
02/03
L
DEC 7-0
A. Ibarra
Ossining
Section 1 Divisional B
3rd Place
131
02/03
W
F 0-0 1:43
N. Petluck
Ossining
Section 1 Divisional B
Cons. Semifinals
131
02/03
L
F 0-0 1:34
A. Payton
North Rockland
Section 1 Divisional B
Semifinals
131
02/03
W
DEC 11-6
A. Gutierrez
Harrison
Section 1 Divisional B
Quarterfinals
131
01/26
L
F 0-0
D. O`Meara
Pearl River Sr HS
North-PR-Suffern Trimeet
Round 1
131
01/26
L
MD 8-0
A. Perez
Clarkstown North Sr HS
North-PR-Suffern Trimeet
Round 1
131
01/20
L
DEC 3-0
A. Perez
Clarkstown North
Rockland County Wrestling Championship
Wrestleback2
131
01/20
L
DEC 5-2
P. Sweeney
Clarkstown South
Rockland County Wrestling Championship
Round 1
131
01/13
L
F 0-0 3:42
V. LoVerde
Syosset
Kohl Invitational
5th Place
131
01/13
L
F 0-0 1:38
L. Armendariz
Manhasset
Kohl Invitational
16Man WB4,12 man WB3,8Man WB2
131
01/13
W
DEC 6-1
J. Miceli
Warwick Valley
Kohl Invitational
Semifinal,12 Man WB2,16Man WB3,RR Round 2
131
01/13
L
F 0-0 1:21
P. Sweeney
Clarkstown South
Kohl Invitational
Quarterfinal,16Man WB1,RR Round 1
131
01/07
L
F 0-0 1:26
E. Brown
Monroe Woodbury Sr HS
Wildcat Duals
Round 1
131
01/07
W
DEC 1-0
J. Miceli
Warwick Valley HS
Wildcat Duals
Round 1
131
01/06
L
MD 12-2
J. Perales
Goshen Central
Wildcat Duals
Round 1
131
12/14
W
F 0-0
C. Patricio
New Rochelle Sr HS
SECTION 1 DUALS-D1
Round 1
131
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024