May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wyatt Meade
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2020-2021
2019-2020
Team Name
Lincon Christian JH
Unadilla Valley-Unatego
Unadilla Valley-Unatego Sr HS
Unatego-Unadilla Valley-Franklin
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
W
F 0-0 0:37
A. Pettit
Walton-Delaware Academy Sr HS
Walton-Delaware Academy Sr HS @ Unatego-Unadilla Valley-Franklin
Round 1
170
01/18
L
MD 16-6
O. Duncanson
Tioga Sr HS
SECTION 4 DUALS-D2
Round 1
160
01/17
W
F 2-0 1:46
A. Cardinale
Windsor Sr HS
SECTION 4 DUALS-D2
Round 1
152
01/17
W
F 8-0 2:32
G. McQuade
Maine-Endwell Sr HS
SECTION 4 DUALS-D2
Round 1
160
01/08
W
F 0-0 2:33
J. Bucci
Saugerties Sr HS
Oneonta Rotary Tournament
Round 1
152
01/08
W
F 0-0 1:10
P. Larson
Waverly Sr HS
Oneonta Rotary Tournament
Round 1
152
01/07
W
F 0-0 2:50
J. Schweigard
Duanesburg-Schoharie Sr HS
Oneonta Rotary Tournament
Round 1
152
01/06
L
DEC 9-7
T. O`Connor
Cooperstown-Milford Sr HS
Oneonta Rotary Tournament
Semifinals
152
01/02
W
F 0-0 1:13
M. Brown
Saranac Sr HS
Mountain Duals
Round 1
160
01/02
L
DEC 7-3
J. CAPASSO
Ballston Spa Sr HS
Mountain Duals
Round 1
160
01/01
L
DEC 6-3
C. Reed
Central Valley Academy
Mountain Duals
Round 1
160
12/31
W
F 0-0 2:40
B. Stramezzi
Fonda-Johnstown
Mountain Duals
Round 1
160
12/30
L
DEC 6-3
A. Fredenburg
Baldwinsville HS
Mountain Duals
Round 1
170
12/29
W
F 0-0 1:16
J. Davis
Hudson Falls Sr HS
Mountain Duals
Round 1
160
12/29
W
F 0-0 1:20
K. Castro
Shoreham-Wading River HS
Mountain Duals
Round 1
160
12/28
L
DEC 8-2
J. Welcome
Averill Park
Mountain Duals
Round 1
160
12/18
W
F 0-0 1:47
N. Nyamekye
Longwood
Lee Van Slyke Memorial Duals at Burnt Hills
Round 1
160
12/18
W
F 0-0 3:54
E. Yang
Shenendehowa
Lee Van Slyke Memorial Duals at Burnt Hills
Round 1
160
12/18
W
F 0-0 2:45
C. Baughan
Saratoga Springs Sr HS
Lee Van Slyke Memorial Duals at Burnt Hills
Round 1
160
12/17
W
F 0-0 1:51
D. Loucks
Christian Brothers Academy
Lee Van Slyke Memorial Duals at Burnt Hills
Round 1
160
12/16
W
F 4-0 2:55
T. Gagnon
Noble HS
Lee Van Slyke Memorial Duals at Burnt Hills
Round 1
160
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
L
F 0-2 2:47
A. Cheek
Mannford JH
Joe Cole / Cleveland Classic 2020 JH
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
12/18
L
F 0-2 2:47
A. Cheek
Mannford JH
Joe Cole / Cleveland Classic 2020 JH
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
12/18
L
F 2-0 0:33
L. Childers
Sand Springs JH BLACK
Joe Cole / Cleveland Classic 2020 JH
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
12/18
L
F 2-0 0:33
L. Childers
Sand Springs JH BLACK
Joe Cole / Cleveland Classic 2020 JH
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
W
F 0-0 1:39
T. Boyce
---
2020 Dan Wickham Classic
Placement Matches (16 Man)
99
01/11
W
F 0-0 1:33
M. Moelder
Susquehanna Valley Sr HS
2020 Dan Wickham Classic
4th Wrestleback (16 Man)
99
01/11
L
DEC 9-5
L. Demott
Sidney HS
2020 Dan Wickham Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
99
01/11
W
F 0-0 4:50
A. Peters
Clarke HS
2020 Dan Wickham Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
99
01/11
W
F 0-0 3:40
M. Moelder
Susquehanna Valley Sr HS
2020 Dan Wickham Classic
Round 1 (16 Man)
99
12/30
L
MD 15-6
C. Foster
Vernon-Verona-Sheril
Cooperstown Invitational
Round 3 (4 Man)
99
12/30
W
F 0-0 0:54
L. Wilsey
Cooperstown-Milford
Cooperstown Invitational
Round 1 (4 Man)
99
12/21
W
F 2-0 0:20
C. Elijah
Watervliet Sr HS
LEWIS JOHNSON MEMORIAL DUALS
Round 5 (10 Team)
106
12/21
W
DEC 5-2
N. Weeden
Valley Central Sr HS
LEWIS JOHNSON MEMORIAL DUALS
Round 1 (10 Team)
99
12/21
W
F 5-0 1:27
M. JOHN
Kingston Sr HS
LEWIS JOHNSON MEMORIAL DUALS
Round 3 (10 Team)
99
12/07
W
F 0-0 0:59
E. Harrington
Lansingburgh Sr HS
Mohonasen Varsity Invitational
Place Matches
99
12/07
W
F 2-0 0:50
S. Nicoella
Duanesburg-Schoharie Sr HS
Mohonasen Varsity Invitational
Consi Semis
99
12/07
W
F 2-2 1:00
A. Smith
---
Mohonasen Varsity Invitational
Semis & WB
99
12/07
L
F 6-10 4:00
L. Anderson
Saratoga Springs Sr HS
Mohonasen Varsity Invitational
Quarters & 1st WB
99
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022