Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Kerr
Results
High School Results
High School
High School
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 6-0
T. McLam
Northport
SECTION 11-D1 WRESTLING CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (32 Man)
131
02/10
L
MD 8-0
T. Visciano
Smithtown East
SECTION 11-D1 WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Quarters & 3rd WB (32 Man)
131
02/10
W
DEC 6-3
B. Donohue
Rocky Point
SECTION 11-D1 WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Round 2 Champ & WB (32 Man)
131
02/03
L
MD 8-0
V. Ragavanis
Commack
SECTION 11-D1-LEAGUE 2 QUALIFIER
1st Place
131
02/03
W
MD 12-2
J. Fischer
Sachem North
SECTION 11-D1-LEAGUE 2 QUALIFIER
Semis (16 Man)
131
02/03
W
F 0-0 1:03
J. Carioscia
Ward Melville
SECTION 11-D1-LEAGUE 2 QUALIFIER
Quarters (16 Man)
131
02/03
W
F 0-0 2:55
G. McCune
Sachem East
SECTION 11-D1-LEAGUE 2 QUALIFIER
Champ. Round 1 (16 Man)
131
01/27
L
DEC 6-4
M. DeSousa
Smithtown HS West
2024 Wes Dolson Invitational
Placement Matches (16 Man)
131
01/27
L
DEC 9-6
S. Gonzalez
Patchogue-Medford H S
2024 Wes Dolson Invitational
Round 4 (16 Man)
131
01/27
W
DEC 6-5
B. Donohue
Rocky Point Sr High
2024 Wes Dolson Invitational
Round 3 (16 Man)
131
01/27
W
F 0-0 1:58
M. Sebastien
Freeport
2024 Wes Dolson Invitational
Round 2 (16 Man)
131
01/27
W
F 0-0 5:20
J. Carioscia
Ward Melville Sr High
2024 Wes Dolson Invitational
Round 1 (16 Man)
131
01/21
W
DEC 5-3
R. DeJesus
North Babylon Sr High Sch
Section XI Dual Meet Championships - D1 (Semis & Finals)
Round 1
131
01/21
L
MD 10-2
G. Alfalla
East Islip HS
Section XI Dual Meet Championships - D1 (Semis & Finals)
Round 1
131
01/18
L
MD 12-0
T. McLam
Northport Sr High
Section XI Dual Meet Championships - D1 (Pre & Qtrs)
Round 1
138
01/13
W
F 0-0 0:34
A. Offord
Martin L. King-PSAL
Harold Earl Duals
Round 1
131
01/13
W
F 0-0 2:20
J. Sylvestre
Valley Stream South Sr High
Harold Earl Duals
Round 1
131
01/13
W
F 0-0 1:57
M. Mahabir
Valley Stream North Sr High
Harold Earl Duals
Round 1
131
01/06
L
M FOR 0-0
D. Rail
Smithtown HS West
2024 Smithtown Tournament
Placement Matches (16 Man)
131
01/06
L
M FOR 0-0
Z. Lukas
Eastport-South Manor Jr-Sr HS
2024 Smithtown Tournament
Cons. Semis (16 Man)
131
01/06
L
DEC 14-10
K. King
John H Glenn HS
2024 Smithtown Tournament
Semis (16 Man)
131
01/06
W
F 0-0 2:19
D. Rail
Smithtown HS West
2024 Smithtown Tournament
Quarters (16 Man)
131
01/06
W
F 0-0 1:22
J. Ackley
Eastport-South Manor Jr-Sr HS
2024 Smithtown Tournament
Round 1 (16 Man)
131
12/28
L
MD 10-2
M. Reehil
Massapequa
Massapequa Holiday Tournament
Round 5 - Placement Matches (16 Man)
131
12/28
W
DEC 11-10
F. Byron
Baldwin
Massapequa Holiday Tournament
Round 4 - Semis & 3rd WB (16 Man)
131
12/28
W
DEC 4-2
L. Tait
Monsignor Farrell
Massapequa Holiday Tournament
Round 2
131
12/23
W
TF 17-2
E. Calle
East Hampton-Pierson-Bridgehampton-Ross HS
Connetquot Tri Meet
Round 1
131
12/10
W
TF 15-0
C. Henke
Westhampton Beach Sr
Doc Fallot Memorial Duals
Round 1
131
12/10
W
F 0-0 1:33
J. Elias
East Hampton-Pierson-Bridgehampton-Ross HS
Doc Fallot Memorial Duals
Round 1
131
12/10
W
F 0-0
E. Morales
Southampton Sr High
Doc Fallot Memorial Duals
Round 1
131
12/09
W
F 2-0 0:51
D. ITALIANO
Oceanside Sr High
Doc Fallot Memorial Duals
Round 1
131
12/09
W
DEC 4-3
J. Whitehouse
Islip
Doc Fallot Memorial Duals
Round 1
131
12/03
L
F 4-4 2:31
N. Rodriguez
East Meadow
Gray/Fitzgerald Holiday Tournament
Cons Finals (ALL)
131
12/02
W
F 4-0 1:50
M. Reina
Sayville
Gray/Fitzgerald Holiday Tournament
Cons Semis (All)
131
12/02
L
MD 11-3
D. Aristides
East Islip HS
Gray/Fitzgerald Holiday Tournament
Semis (All)
131
12/02
W
MD 15-6
J. Mazzuco
East Islip HS
Gray/Fitzgerald Holiday Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
131
12/02
W
F 15-1 3:28
H. Paige
Smithtown HS East
Gray/Fitzgerald Holiday Tournament
Round 1 (16 Man)
131
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024